Skip to main content

Firmowe imprezy są częścią rzeczywistości wielu przedsiębiorstw na całym świecie. Pozwalają uczcić wyjątkowe okazje, jak i zacieśnić więzi w zespole, dzięki czemu łatwiej buduje się zgraną „drużynę”. Coraz częściej przyjęcia te organizowane są nie w zamkniętych pomieszczeniach, a na wolnym powietrzu. Aby jednak takie wydarzenie było udane, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie, w tym m.in. namioty eventowe, dostępne także na wynajem. Czemu stanowią one dobre rozwiązanie? Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się o tym sam!

Impreza w plenerze to niższe koszty

 

Dlaczego warto zastanowić się nad organizacją przyjęcia na otwartym powietrzu? Pierwszy i zdecydowanie najważniejszy argument to atrakcyjne koszty przygotowania takiej imprezy. Wynajem odpowiedniego miejsca i namiotów w okolicach Warszawy czy w dowolnym innym miejscu zawsze będzie tańszy niż zarezerwowanie sali bankietowej, zdolnej pomieścić wszystkich gości, niezależnie od tego, jak liczna będzie grupa.

Z drugiej strony, przy naprawdę dużych imprezach, dobór odpowiedniej ilości namiotów bankietowych po prostu pozwala stworzyć na tyle dużą przestrzeń, by każdy mógł znaleźć w niej swoje miejsce. Naturalnie – do tego należy dobrać jeszcze stosowne umeblowanie eventowe, takie jak:

  • krzesła lub ławy,

  • stoły,

  • mównice…

… i wiele innych. Do argumentów przemawiających za imprezą na otwartej przestrzeni zalicza się też fakt, że namioty eventowe i bliskość natury pozytywnie wpływają na atrakcyjność całego wydarzenia. Zazwyczaj wydarzenie w plenerze ma bardziej nieformalny charakter, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by było ono w pełni eleganckie.

W takich warunkach często pojawia się obawa o to, czy pogoda nie sprawi zawodu. Dobór odpowiednich namiotów imprezowych na wynajem powinien jednak rozwiązać ten kłopot. Może nie zagwarantują one ochrony przed rzęsistą ulewą, ale przed zwykłym deszczem i wiatrem – już tak.

Przyjęcie dopasowane do oczekiwań

 

Wybierając salę bankietową pod event, siłą rzeczy musisz godzić się na konkretny układ pomieszczenia. Możesz zastosować kilka konfiguracji ustawień stolików i krzeseł czy stołów z przekąskami, ale np. nie zmienisz położenia sceny czy parkietu. W przypadku wynajmu namiotów eventowych zyskujesz dużo szersze możliwości, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni, zarówno jeśli chodzi o jej ilość, jak i kształt. Sprzęty również bez problemu rozłożysz w najróżniejszych konfiguracjach, a scenę czy podest z mównicą ustawisz tam, gdzie będą one potrzebne.

Co więcej – w większości przypadków sale imprezowe zwykle mają już konkretne wyposażenie oraz ozdoby, w tym m.in. zastawy stołowe etc. Narzuca więc to określony charakter przyjęcia. Tymczasem organizując event w plenerze, łatwo dobierzesz takie elementy do swoich oczekiwań. Jeśli więc byłby to oficjalny bankiet lub gala – możesz postawić na eleganckie umeblowanie i dodatki. Z kolei przy luźnych imprezach, np. piknikach pracowniczych, istnieje opcja prostszych sprzętów i zastaw.

Kompleksowa obsługa wypożyczalni

 

Na korzyść organizatorów przemawia też fakt, że firmy zajmujące się wynajmem namiotów bankietowych w Warszawie i innych miastach, często proponują nie tylko same hale namiotowe, ale i wyposażenie potrzebne, by zorganizować udane wydarzenie. Chodzi nie tylko o umeblowanie, ale i o m.in.:

  • oświetlenie,

  • nagłośnienie,

  • systemy grzewcze…

… i wiele innych przedmiotów. Kompleksowa obsługa sprawia, że można często liczyć na atrakcyjniejsze stawki, a dodatkowo – sprawniejszą organizację całego eventu.

Nie tylko przyjęcia zamknięte

 

Warto dodać, że wynajem namiotów to nie tylko znakomite rozwiązanie na imprezy dla członków firmy lub jej gości. Wypożyczenie takich konstrukcji stanowi świetny pomysł podczas prowadzenia kampanii promocyjnych. Wystarczy zarezerwować przestrzeń w ogólnodostępnym miejscu (np. park miejski), rozstawić namioty eventowe oraz wszystkie niezbędne sprzęty i przystąpić do promowania usług czy produktów. Z pewnością znajdą się przechodnie zaciekawieni takim wydarzeniem. W ten sposób nie tylko dotrzesz bezpośrednio do osób zainteresowanych, ale i lepiej zaprezentujesz to, co oferujesz.

Leave a Reply