Skip to main content

Istnieje wiele okazji, które zasługują na odpowiednią celebrację. To zarówno prywatne przyjęcia, jak i firmowe imprezy czy eventy organizowane np. przez miejskie władze. Kiedyś imprezy takie rozgrywały się głównie w zamkniętych pomieszczeniach – salach restauracyjnych, hotelowych czy domach kultury. Obecnie jednak coraz częściej wychodzi się z nimi na zewnątrz, korzystając z zalet usługi, jaką jest wynajem namiotów. Działa to w Warszawie, Szczecinie, jak i wielu innych miastach Polski.

Kiedy warto zdecydować się na wypożyczenie namiotu? Dlaczego to tak atrakcyjne rozwiązanie? Dowiedz się o tym więcej – przeczytaj poniższy artykuł!

Wesela plenerowe – prawdziwy hit!

Każdy, kto miał okazję przygotować przyjęcie weselne, wie, jak dużym wyzwaniem jest to zadanie. Szczególnie trudne okazuje się odszukanie sali, która m.in.:

  • gwarantuje odpowiednią ilość miejsca,
  • pasuje do oczekiwań państwa młodych,
  • ma wolny termin.

Nierzadko bywa tak, że obiekty, gdzie organizuje się wesela, mają terminarze zapełnione nawet na kilka miesięcy wprzód, albo i na kolejny rok. To sprawia, że młodzi mogą zdecydować się albo czekać na swoją kolej… albo wybrać wesele w plenerze. Namioty na wynajem na wesele zapewniają dobrą ochronę przed słońcem, jak i słabszym deszczem, a jednocześnie dają szerokie możliwości dekoracyjne. Konstrukcje hal namiotowych można dodatkowo ze sobą łączyć, dzięki czemu stworzy się wystarczająco dużą przestrzeń, by każdy mógł komfortowo w niej przebywać, a nawet tańczyć na przygotowanym parkiecie.

Komunia pod namiotem

Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie nie tylko dla osób, które ją przyjmują, ale i całej chrześcijańskiej społeczności. Sakrament ten stanowi ważny krok w życiu młodego katolika. Nic dziwnego zatem, że święto to obchodzone jest od lat z tak dużą pompą. W przyjęciach komunijnych często uczestniczy wielu gości – porównywalnie z mniejszym lub nawet średnim weselem. To sprawia pewne problemy, jeśli chodzi o jego organizację.

Z pomocą przychodzi wynajem namiotów na komunię. Wystarczy tylko zorganizować otwartą przestrzeń (np. własne podwórko), pozwalającą na rozstawienie takich konstrukcji i pozostaje cieszyć się udaną imprezę. Dzięki namiotom uzyska się dość miejsca, by pomieścić wszystkich gości.

Urodziny na wolnym powietrzu

Osiemnastki, okrągłe jubileusze, jak i po prostu – kolejny przeżyty rok zasługuje na wyjątkową oprawę. Niektórzy wolą spędzić urodziny w kameralnym gronie, jednak wiele osób chętnie organizuje  imprezy z szaloną zabawą. Przyjęcie urodzinowe pod chmurką sprzyja luźnej atmosferze. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować odpowiednie nagłośnienie, catering i wszystko inne, czego tylko potrzeba na urodziny. Wynajem namiotu więc stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto lubi hucznie świętować kolejne jubileusze.

Firmowe i miejskie eventy w plenerze

Nie tylko osoby prywatne chętnie korzystają z takiej opcji. Wypożyczenie namiotu to także dobre rozwiązanie dla firm, jak i instytucji państwowych czy miejskich. Pikniki firmowe, eleganckie gale, festyny albo wernisaże organizowane przez galerie sztuki to idealna okazja, by sięgnąć po hale namiotowe na wynajem. Namiotów można użyć zarówno do zapewnienia gościom ochrony przed słońcem lub deszczem, jak i do zabezpieczenia punktów gastronomicznych czy wystaw.

To praktyczne rozwiązanie szczególnie w przypadku otwartych imprez, na których pojawia się wiele osób. W czasie takiego wydarzenia powstaje swojego rodzaju miasteczko namiotowe, pozwalające na swobodny przepływ uczestników. Ponadto spada ryzyko wystąpienia zagrożeń, jakie pojawić by się mogły w zamkniętych przestrzeniach.

Namioty eventowe – opłacalne rozwiązanie

Skorzystanie z takich usług to rozwiązanie niosące wiele korzyści. Przede wszystkim są one tańsze niż rezerwacja zamkniętych sal, a z drugiej strony – zapewniają dużo miejsca dla uczestników imprezy. Jeśli dodatkowo wypożyczalnia namiotów eventowych oferuje także inne usługi, jak np. wynajem wyposażenia, nagłośnienia i innych, niezbędnych dla udanego przyjęcia elementów, to można liczyć na dodatkowe oszczędności. Hale namiotowe na wynajem gwarantują też opcję dowolnego dekorowania, więc bez problemu z ich pomocą przygotuje się najróżniejsze eventy.

Leave a Reply