Skip to main content

Spośród wielu rodzinnych okazji do świętowania, komunia w plenerze to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie wspólnego czasu i celebrowanie sakramentu. Uroczystości tego typu najczęściej odbywają się na wiosnę, gdy pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają biegać i bawić się na zewnątrz, dlatego coraz więcej rodziców decyduje się na urządzenie przyjęcia pod namiotem. Jeśli zastanawiasz się, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie, zapoznaj się z tym artykułem!

Komunia w plenerze – alternatywa dla restauracji

Spotkania odbywające się w zamkniętej sali mają swoje plusy i minusy. Jednak z perspektywy dziecka atrakcyjniejsze jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Na dworze można przecież bez ograniczeń oddawać się zabawie z rówieśnikami. Przyjęcie pierwszej komunii świętej to doniosły moment dla 9-latka. Dlatego warto zorganizować przyjęcie w plenerze w taki sposób, by oferowało mu jak najwięcej korzyści.

Niewątpliwie komunia na powietrzu ma wiele zalet. Przede wszystkim można na nią zaprosić dużą liczbę gości, bo odpowiedni rozmiar namiotu uzyskuje się poprzez łączenie elementów. Ponadto konstrukcje te są trwałe i zabezpieczają biesiadników przed słońcem, a także deszczem. Wprawdzie wieczorami zazwyczaj robi się chłodniej, ale wystarczy wyposażyć namiot w parasole grzewcze, które znajdują się w ofercie naszej firmy. Można też pomyśleć o ciepłych kocach.

Co robić podczas komunii w plenerze?

Gdy pogoda sprzyja i spotyka się najbliższa rodzina, wciąż pojawiają się nowe tematy do dyskusji. Jednak mimo to warto zapewnić najmłodszym gościom ciekawe atrakcje. Skorzystanie z usług animatora to doskonały pomysł na zorganizowanie pociechom czasu. Tym sposobem również zadbasz o to, by zabawa odbywała się w bezpiecznych warunkach. Dodatkowo można zamówić dmuchane zjeżdżalnie i zamki, na których widok dzieci wprost szaleją z radości. Z myślą o dorosłych warto zorganizować grilla.

Nasza firma oprócz wynajmu namiotów oferuje także kompleksową obsługę imprez plenerowych. Możemy zapewnić zdrowy, wegetariański lub tradycyjny catering i profesjonalną oprawę muzyczną.

Menu na przyjęcie

Zwykle na komunię pod namiotem zaprasza się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dlatego należy pomyśleć o potrzebach każdej grupy wiekowej. Inne wymagania mają dziadkowie, a inne rodzice czy maluchy. Planując menu na ten dzień, warto postawić na różnorodność. Dobrym pomysłem jest wynajęcie cateringu, który przygotuje zarówno tradycyjne, jak i wegetariańskie potrawy. Można skorzystać z usług kawiarni, która zapewni słodki poczęstunek. Grill to także świetne rozwiązanie w przypadku imprezy na świeżym powietrzu.

Jak wykorzystać przestrzeń namiotu?

W celu zapewnienia gościom jak najlepszych warunków trzeba odpowiednio urządzić wnętrze wynajmowanego namiotu. Warto wystylizować je na wzór sali restauracyjnej. Jest to możliwe w przypadku konstrukcji z podłogą, czyli takich, jakie oferuje nasza firma. Przede wszystkim jednak należy wyposażyć przestrzeń w wygodne meble, które swoim stylem będą odpowiadały doniosłości danego przyjęcia. Nie wolno zapomnieć także o świeżych kwiatach i białych obrusach.

W zakresie usług naszej firmy znajduje się nie tylko wynajem namiotów na komunię. Prowadzimy również wypożyczalnię mebli eventowych, takich jak:

  • krzesła,
  • stoły,
  • sofy,
  • ławostoły.

Rozstawiając meble, należy pamiętać o pozostawieniu wolnej przestrzeni, by goście mogli swobodnie się przemieszczać pomiędzy stołami. Istotnym elementem wystroju jest również klimatyczne oświetlenie. To ono nadaje uroczystości przytulnego charakteru i zapewnia dobrą widoczność nawet po zmierzchu. Nasza firma zapewnia także warniki gastronomiczne i popielniczki. Dzięki takiemu wykorzystaniu przestrzeni każdy będzie miał zapewnione wszelkie wygody i atrakcje.

Wynajem namiotów na komunię

Zorganizowanie przyjęcia w plenerze we współpracy z firmą wypożyczającą namioty jest bardzo łatwe. Klient ma zapewnione nie tylko bezpieczne schronienie dla gości, ale również wygodne meble tapicerowane i ratanowe, zastawę stołową, oświetlenie czy dodatki, takie jak grill i parasole grzewcze. Jeżeli jesteś zainteresowany urządzeniem swojemu dziecku komunii pod gołym niebem, koniecznie skontaktuj się z nami!

Leave a Reply