Skip to main content

Coraz większą popularnością cieszą się wesela w plenerze – to doskonała alternatywa dla zamkniętej Sali. Ma jednak swoje wady, a największą z nich jest zmienna pogoda. W takim wypadku należy się odpowiednio zabezpieczyć. Czy wesele pod namiotem to dobre rozwiązanie?

Organizacja wesela jest przedsięwzięciem, które wymaga stosownych przygotowań. W szczycie sezonu, który przypada na czerwiec-sierpień, zarówno w Warszawie, jak i w innych regionach Polski najtrudniejszym zadaniem będzie znalezienie odpowiedniej i właściwej Sali, na której mogłoby się odbyć idealne przyjęcie. Coraz cieplejszy sezon letni pozwala jednak sięgnąć po nieco odległe marzenia i zorganizować wymarzone wesele na świeżym powietrzu. Aby jednak nie paść ofiarą przykrej, pogodowej niespodzianki niezbędne jest wynajęcie namiotu eventowego.

Czy przyjęcie weselne na świeżym powietrzu to dobre rozwiązanie?

Impreza plenerowa, czyli wesele na świeżym powietrzu, jest bardzo kuszące. Czy jednak jest to wesele pozbawione wad? A może jednak w planach warto uwzględnić inne alternatywy? Odpowiedź jest jak zawsze nie jednoznaczna i brzmi: to zależy.

Od końca wiosny, aż do wczesnej jesieni, czyli w trakcie ciepłych miesięcy mamy tak zwany szczyt w branży weselnej. To właśnie w tym czasie odbywa się najwięcej przyjęć, a ich kumulacja to czerwiec, sierpień oraz wrzesień, bowiem każdy z tych miesięcy ma w sobie magiczną literę „R”. Oznacza to, że trudno znaleźć idealne miejsce na organizacje przyjęcia, a niektóre sale trzeba rezerwować nawet z 3 lub 4 letnim wyprzedzeniem.

Idealną alternatywą jest zatem przyjęcie plenerowe – można je zorganizować nawet we własnym ogrodzie! Czy to oznacza, że plenerowe wesele można zorganizować w zaledwie kilka chwil?

Ilość gości, a wesela plenerowe

Decydując się na organizację przyjęcia w plenerze, podobnie jak w przypadku klasycznego wesela na Sali, duże znaczenie ma liczba gości. Wiele sal ma swoje ograniczenia – 60, 100, maksymalnie 200 osób, które w dogodnych warunkach będą mogły świętować wspólnie z młodą parą.

Namioty weselne na wynajem mogą ten problem wyeliminować, bowiem jeśli mamy tylko wystarczającą przestrzeń by pomieścić 1000 osób, nic nie stoi na przeszkodzie by wygodnie je ze sobą łączyć zapewniając tak komfort zabawy, jak i dowolne rozłożenie stołów.

Dzięki temu, że namioty da się ze sobą łączyć w całe hale o odmiennych kształtach, mogą stworzyć one na tyle dużą przestrzeń, że każdy będzie mógł się po niej swobodnie poruszać. Co więcej – w przypadku namiotów weselnych na wynajem można niemal dowolnie rozplanować układ konstrukcji i wszystkiego co pod nią, organizując np. parkiet w środku zadaszonego terenu, albo po wybranej stronie.

W tego typu układzie można również pokusić się o unikalne atrakcje, jak wielkie ognisko pomiędzy namiotami ułożonymi w formie atrium, czy pokaz barmański, który widać będzie z każdego zakątka Sali.

Unikalne dekoracje – elegancja połączona z naturą

Plenerowa impreza oznacza bliskość z naturą, która już sama w sobie jest idealną dekoracją. Atutem namiotów jest ich neutralny wygląd, który wpisze się w każdy rodzaj aranżacji – są po prostu białe albo przezroczyste. To właśnie daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o aranżowanie przestrzeni. Girlandy wiszące pod sufitem, siatki z małymi żarówkami mogą stworzyć niezwykły efekt rozgwieżdżonego nieba, a to jedynie pierwsza propozycja!

Zaletą wesela w plenerze jest to, że można wpisać go tak i w naturalistyczny trend boho, jak i nadać mu eleganckiej dworności, która nawiąże do imprezy w duchu glamour.

Koszty wynajmu namiotów na wesele

Wesele w namiocie to nie tylko doskonały sposób na aranżację imprezy według własnego pomysłu, ale też dobry sposób na oszczędności, a wszyscy wiemy że koszt tej imprezy potrafi być astronomiczny, szczególnie jeśli liczba zaproszonych gości przekracza 100!

Wynajem Sali pod wesele, szczególnie w pobliża Warszawy to zawsze spory koszt, który wynosi średnio 300 złotych od osoby, nie wliczając w to dekoracji i atrakcji. Jeśli jednak zdecydujesz się na organizację wesela w namiocie możesz liczyć na spore oszczędności, dzięki którym poszerzysz liczbę zaproszonych gości lub zdecydujesz się na nowe, wyjątkowe atrakcje.

Koszt wesela w namiocie zależny jest oczywiście od całej usługi – im bardziej kompleksowe, tym mniejsza kwota na fakturze. Dobre firmy obok namiotu weselnego dostarczą niezbędne wyposażenie, a także catering – nawet, jeśli same się tym nie zajmują, z pewnością mają bazę sprawdzonych kontaktów, którą się z tobą podzielą. Oznacza to, że kontaktując się z jedną wypożyczalnią zadbasz o wiele elementów za jednym razem, oszczędzając nie tylko pieniądze, ale również czas!

Jakie są wady wesela w plenerze?

Wesele w plenerze nie jest jednak pozbawione wad. Nawet organizując je w tak zwanym letnim piku, musisz się liczyć ze zmienną pogodą. Lżejszy deszczy czy wiatr nie są przeszkodą w dobrej zabawie, ale może zdarzyć się prawdziwe załamanie pogody. Nie możesz tego przewidzieć nawet wtedy, gdy śledzisz długoterminowe pogody, zwłaszcza że taka impreza jak wesele planowana jest na ogół z dużym wyprzedzeniem.

Nie mniej, na wesele w plenerze warto wybrać miesiąc, w którym deszcze są relatywnie rzadkie. W Polsce najwięcej pada zazwyczaj w czerwcu oraz lipcu, dlatego też idealnym miesiącem na wesele w plenerze jest tak i pierwsza połowa czerwca, jak i sierpień. Warto jednak wziąć pod uwagę również lokalne pogody wieloletnie – każdy region rządzi się swoimi prawami, ale obserwacje z kilku poprzednich lat powinny dać mały podgląd na to, czego można się spodziewać.

Warto jednak zawsze mieć plan awaryjny, który nie popsuje ci nastroju i pozwoli cieszyć idealnym przyjęciem weselnym – być może będzie to stodoła, albo lokalna karczma, do której możesz zawsze uderzać jak w dym?

Wesele w namiocie poza jedną wadą jaką jest niestabilna pogoda jest w zasadzie rozwiązaniem idealnym. Profesjonalna firma zadba o właściwy rozstaw namiotów zapewniając gościom wystarczającą ilość miejsca by mogli się swobodnie przemieszczać, ale też i o parkiet, na którym do białego rana będą bawić się wasi goście.

Leave a Reply